Age Veeroos (1973) töötab vabakutselise helilooja ning kompositsiooni, muusikatehnoloogia ja elektroakustika õppejõuna. Sellest aastast koordineerib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektroakustilise loomingu suunda ning on noore helilooja konkursi ja muusika loomise suvekooli “Loomelabor” eestvedaja. Ta on Eesti Heliloojate Liidu ja Elektroonilise Muusika Seltsi liige.
Age on õppinud kompositsiooni EMTAs prof Eino Tambergi ja Helena Tulve ning Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis prof Wolfgang Rihmi käe all, osalenud IRCAMi kursustel Pariisis (2004), Salvatore Sciarrino meistriklassis Roomas (2004), Acanthes’i nüüdismuusika suvekoolis Metzis (2005), Noorte heliloojate foorumil Dresdenis (2006) jne. 2010. aastal pälvis ta koos viieliikmelise meeskonnaga peavõidu Berliini Nüüdisooperi (ZOB) muusikateatri kavandite konkursil multimeedia projekti “GRID” eest, mils esietendus 2011. aastal Berliinis, Kulturbrauereis.
Age on läbinud EMTAs doktoriõppe ning kirjutab uurimustööd poogenpillide sul ponticello’s mängitud ülivaiksete helide tooni “hägustavatest” aspektidest.
Age Veeroosi viimased helitööd on orkestriteos “Mõttelõng” (“Skein of Thought”), mille Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Risto Joost kandsid ette 2018. aasta Eesti Muusika Päevadel, ja “Külmking” (“Chills”) kandlele, harfile ja klavessiinile ehk Una Cordale (esiettekanne veebruaris).
Peale “Schattenseele” viiulile ja elektroonikale on lähiajal koostöös saksa pianisti Susanne Kesseliga plaanis luua klaveriteos Beethoveni 250. sünniaastapäevaks (ettekanne 2020. aastal Bonnis). Samuti on käsil kolmemõõtmeline heliteos naishäälele, see valmib koostöös laulja Kädy Plaas-Kalaga.