Galina Grigorjeva (1962) helilooming on tähelepanuväärne oma hingestatud ja peenekoelise kõlastiili poolest. Grigorjeval on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema Euroopa mitmehäälsusega. Grigorjeval on märkimisväärne oskus “orkestreerida” mitmehäälsust, tekitades voolavas faktuuris tähendusrikkaid ja kauneid kooskõlavärelusi. Tema muusika hingav retoorika on lähedane Arvo Pärdile, kuid isikupärase harmooniatajuga. Grigorjeva on minimalist selle sõna avaramas tähenduses. Tema teostes on palju õhku. Tema muusika hingab. Tema tööde kõlapilt on läbipaistev ja delikaatne. Ta on ülimalt tähelepanelik iga üksikintervalli ja intonatsiooni väljendusvõime ja tähenduse suhtes.
Galina Grigorjeva on õppinud Simferoopoli Muusikakoolis ja Odessa konservatooriumis. 1991. aastal lõpetas ta professor Juri Faliku loominguõpilasena Peterburi konservatooriumi ning täiendas end 1994–1998 Eesti Muusikaakadeemia magistriõppes Lepo Sumera juhendamisel. Praegu tegutseb ta vabakutselise heliloojana. Eesti Rahvusringhääling on kaks korda valinud Grigorjeva teose esindama Eestit Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil. (Allikas: EMIK)
- aastal andis president talle üle valgetähe IV klassi ordeni, tema autoriplaat “In Paradisum” tunnistati aasta klassikaplaadiks 2015.