Ansambli Synaesthesis nimi tuleb sõnast “sünesteesia” (kreeka keeles σύν syn – koos, αἴσθησις aisthēsis – taju; mitmiktaju), mis on neuroloogiline fenomen, mille korral ühe sensoorse või tunnetusliku juhttee stimuleerimine viib automaatse elamuseni teises sensoorses või tunnetuslikus juhttees. Inimesi, kes seda kogevad, nimetatakse sünesteetideks.
Ansambel Synaesthesis koosneb Leedu uue põlvkonna andekatest ja virtuoossetest muusikutest, kes on võtnud missiooni esitada ning tutvustada nii Leedu kui ka teiste maade eksperimenteerimisjulgete heliloojate loomingut. Ansambli kunstiline nägemus ühendab heli, ruumi, valgust, liikumist kui ka narratiivi – kõike, mis võimaldab mitmekülgselt ühendada loomingulist eksperimenteerimist heliloominguga. Ansambel teeb koostööd eri valdkondade kunstnikega ja püüab pidevalt ületada eri kunstide vahelisi piire. Tihti võib näha ansambli kontsertidel audiovisuaalseid eksperimente ühendatuna nüüdismuusikaga Ansambel esineb aktiivselt Leedu nüüdismuusikaskeenel ja festivalidel, nagu “Druskomanija”, “Ahead”, “Gaida”, DAR (Druskininkai Artists Residence), Kintai Artist Residency. Alates 2015. aastast on edukalt esinetud on ka mitmel pool välismaal, nt Austria rahvusvahelisel suveakadeemial (ISA, 2016, 2017), kus mõlemal aastal pälviti esiettekandele tulnud teoste parima interpretatsiooni preemia. 2017. aastal sai ansambel Leedu kultuuriministeeriumi noore artisti auhinna, 2019. aastal Vilniuse linna ansambli tiitli. 2020. aastal pälvis ansambel Ernst von Siemensi fondi prestiižse auhinna.
Eestisse tulev koosseis: Dainius Peseckas (viiul), Diemantė Merkevičiūtė (viiul), Monika Kiknadzė (vioola), Arnas Kmieliauskas (tšello), Vytenis Gurstis (flööt), Artūras Kažimėkas (klarnet), Marta Finkelštein (klaver, kunstiline juht), Karolis Variakojis (dirigent, muusikaline juht).