Leedu helilooja Andrius Maslekovas (s 1985) tegutseb nii teaduse kui ka kunsti valdkonnas. 2016. aastal kaitses ta Leedu muusika- ja teatriakadeemias doktorikraadi, uurimisteemaks sonoristlik muusika. Ka tema oma heliloomingus on keskne element kõla ja selle omadused. Maslekovas õppis kompositsiooni Leedus Marius Baranauskase ja Raminta Šerkšnytė ning Norra muusikaakadeemias Henrik Hellsteniuse klassis. Ta on täiendanud end Johannes-Maria Staudi, Yannis Kyriakidese, Rytis Mažulise, Staffan Mossenmarki, Ole Bucki, Ørjan Matre, Mārtiņš Viļumsi, Adam Melvini jt juures.
Tema teosed on võitnud auhindu rahvusvahelistel ja riiklikel konkurssidel: “Saraswati Mantra” (2008) segakoorile pälvis koorikonkursil “Vox Juventutis” II preemia; “Incantation of the Freezing Haze” (2013) sooloflöödile võitis Leedu heliloojate liidu korraldatud puhkpilliteoste konkursil eriauhinna; “Waters-Reflections-Haiku” (2020) väikesele sümfooniaorkestrile võitis konkursil “Future Symphony” III preemia; klaveriteos “Splinters of Broken Silence” (2018) sai III koha konkursil “She Lives. Budapest Prize”. Maslekovase muusikat on esitatud Leedu (“Jauna Muzika”, “Kontaktas”, “Iš Arti”, “Druskomanija”, “Vilniaus Veidai”) ja rahvusvahelistel festivalidel: Huddersfieldi nüüdismuusika festival (UK), Vinterlyd (Norra), “Two Days and Two Nights of New Music” (Ukraina) jt. Tema kammermuusikat toovad ettekandele nt Dimitrios Polisoidis ja Gerald Preinfalk (Klangforum Wieni liikmed), Synaesthesis, Twenty Fingers Duo, Trio Claviola; ulastuslikke oopusi on esitanud Leedu suuremad orkestrid ja koorid, sealhulgas Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, St Christopher Chamber Orchestra, Vilniuse koor Jauna Muzika.
Maslekovas on avaldanud artikleid ajakirjades “Principles of Music Composing” ja “Leedu muusikateadus”, retsenseerib teadustöid ja korraldab iga-aastast rahvusvahelist muusikateooria konverentsi “Principles of Music Composing”.